BLOG O

Čo je zač ten “Repas+” a ako získať preplatenie kurzu?

Repas+ je projekt realizovaný úradom práce, ktorý má uchádzačom o zamestnanie pomôcť uplatniť sa na trhu práce pomocou rekvalifikácie.

Čo to pre teba “Repas+” znamená? – Rekvalifikačný kurz máš zadarmo 🙂 … úrad ti prispeje na kurzovné v plnej sume a dokonca získaš aj príspevok na cestovanie a stravu za každý deň kurzu.

Poznáte to… už nejaký čas nepracujete, doba sa za ten čas zmenila a Vaše šance na trhu práce sa znížili, alebo si absolvent strednej, či vysokej školy a máš malé skúsenosti… a presne tento problém sa štát snaží riešiť pomocou projektu Repas určeného na rekvalifikáciu uchádzačov o zamestnanie.
Projekt Repas ti pomôže získať,či už nové skúsenosti alebo si osviežiť staré vedomosti zapadnuté prachom.

Ako to vlastne celé funguje?

Bod 1:

Keď si sa rozhodol/a chytiť svoj pracovný život do vlastných rúk, najdôležitejšie je vybrať si správny kurz.
Vždy zvažuj, čo ti kurz poskytne a aké vedomosti a uplatnenie môžeš absolvovaním kurzu získať.
Taktiež si spoločnosť, ktorá kurz realizuje prever, či už cez internet/facebook a podobne…
Neboj sa pýtať sa, ak máš otázky, tak určite do firmy zavolaj alebo napíš…

Bod 2:

Po vybratí kurzu, ktorý vyhovuje tvojim požiadavkám, je na čase spoločnosť kontaktovať a vyplniť si prihlášku (záleží na danej firme akým spôsobom má prihlasovanie na kurz realizováné). V našom prípade si stačí jednoducho vyplniť prihlášku na www.savzdelaj.sk/#prihlasitsa 

Bod 3:

Po vyplnení prihlášky ťa bude realizátor kurzu kontaktovať, mal by ti doručit tlačivá, ktoré budeš potrebovať… tzv. Repas tlačivá.
Tieto tlačivá ti musí tvoja vzdelávacia agentúra potvrdiť, takže ak si ich našiel/a na internete ešte neutekaj na úrad.
Väčšinou ti vzdelávacie inštitúcie tieto tlačivá pošlú predvyplnené a potvrdené na adresu a ty si po ich doručení dopíšeš len pár osobných údajov, dôvod prečo sa chceš kurzu zúčastniť a samozrejeme jeden podpis 🙂

Bod 4:

Keď už máš všetko vyplnené a podpísané, je čas na návštevu úradu práce.
Zoberieš potrebné tlačivá Repas+ a na úrade budeš hľadať oddelenie Repas alebo Oddelenie celoživotného vzdelávania. Ak si chceš spraviť prieskum ešte pred návštevou, že kde to máš vlastne ísť, skús pozrieť na webové stránky úradu práce www.upsvr.sk v sekcii kontakt

Bod 5:

Blížime sa k záveru procesu.
Po odovzdaní tlačív na úrad práce, čakáš na stanovisko úradu, a teda či ti príspevok schvália. Svoje stanovisko ti oznámia cca do 15 dní, či už telefonicky alebo mailom. Tu ťa chcem upozorniť, že úrad práce každú žiadosť posudzuje individuálne.

Bod 6:

Na záver po obdržaní stanoviska úradu práce, informuj svoju vzdelávaciu inštitúciu, či ti bol kurz schválený.

Nezabudni, ako som písal v bode 5, že úrad má cca 15 dní na schvalovanie, a teda mysli na to keď sa budeš prihlasovať na kurz, aby si si nepremeškal/a možnosť zúčastniť sa kurzu.

Týmto článkom som ti chcel vysvetliť detailnejšie postup prihlásenia sa na kurz cez projekt Repas +, a taktiež čo to ten Repas vlastne je.

Dúfam, že článok ti bude nápomocný a taktiež budeme radi ak nám zanecháš spätnú väzbu.

Tvoj tím sa.vzdelaj 🙂